Skip to main content

Mød bestyrelsen

Bestyrelsens sammensætning og arbejde:

Bestyrelsen i Strib Bådeklub består af fem medlemmer og to suppleanter. Arbejdet er frivilligt og ulønnet og hvert medlem vælges af generalforsamlingen for en to-årig periode (tre medlemmer i ulige år og to i lige år). Det kan du læse mere om i klubbens vedtægter.

Bestyrelsen mødes fast 2. tirsdag i måneden 19:00-21:00 i klubhuset. Det er også din mulighed for direkte kontakt, da de første 30 minutter 19:00-19:30 er åbne for alle medlemmer, der har forslag, kritik, ideer til debat el andet. Bare mød op – tilmelding ikke nødvendigt!

Du kan kontakte bestyrelsen på bestyrelsen@stribbaadeklub.dk eller tage fat i det enkelte medlem direkte:

Aktuelle fokusområder for bestyrelsen:

  • Opdateres snarest

Formand: Brian Majlund
Båd: Nimbus Nova 31 HT, “La Novia”, plads nr. 111
E-mail: Brian.majlund@gmail.com
Telefon: +45 2341 3382

Næstformand: Morten Andersen
Båd: To optimistjoller, en Ilca4 og en rib 🙂
E-mail: mailmortenandersen@gmail.com
Telefon: +45 2992 7553

Medlem: Steen Hallundbæk
E-mail: halstat@gmail.com
Telefon: +45 2092 0810

Kasserer: Henrik Wolter
E-mail: skowolter@gmail.com
Telefon: +45 2683 9311

Medlem: Kurt Andersen
E-mail: kurt@live.dk
Telefon: +45 4240 0704

Suppleant: Jens Christian Lund
Båd:
Hallberg-Rassy 312, “Miss Saigon”, plads nr. 109
E-mail: Jensclund1@hotmail.com
Telefon: +45 2388 4500

Suppleant: Lone Lander Stie
E-mail: Lonelander@hotmail.com
Telefon: +45 2826 0769

Revisor: Jesper Bagge Pedersen
Båd:
Comfortina 32 , plads nr. 41
E-mail: jesper.b.pedersen@gmail.com
Telefon: +45 4213 0191

Revisor: Benny Steen Kristensen
Båd: Nimbus Commander 380 “Poco Loco”, plads nr. 149
E-mail: benny_s_kristensen@yahoo.co.uk
Telefon: +45 2487 9070

Revisor-suppleant: Tina Johansen
Båd: Aquador 26HT, “Mahalo”, plads nr. 92
E-mail: tina@damavi.dk
Telefon: +45 2060 5805